Christopher Barrow Prezesem Zarządu ZPPP Browary Polskie

Opublikowano: 18 maja 2009

[skyday-main-image id=”70″]
[skyday-excerpt]

Christopher Barrow objął stanowisko Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie, którym będzie przez najbliższe dwa lata. Nowy Prezes ZPPP pełni również funkcję przedstawiciela Związku w najwyższych władzach organizacji europejskiej The Brewers of Europe oraz Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A.

[/skyday-excerpt]

Christopher Barrow jest związany z przemysłem piwowarskim od 20 lat. Swoje doświadczenie zdobył na rynkach w Afryce, Azji, Środkowej i Południowej Ameryce

oraz w Europie. Prezesem Zarządu Grupy Żywiec S.A. został w marcu 2007 r. Barrow jest abslolwentem Uniwersytetu w Kapsztadzie i posiada tytuł dyplomowanego księgowego (RPA).

„Wybór na Prezesa ZPPP to dla mnie honorowe wyróżnienie. Obecne osłabienie koniunktury na polskim rynku piwa, wynikające ze wzrostu kosztów produkcji, niedawnej podwyżki akcyzy i negatywnego wpływu kryzysu finansowego a także potrzeba promowania odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu przez branżę są dla mnie niezwykle interesującymi wyzwaniami.” – powiedział po wyborze na Prezesa ZPPP Christopher Barrow.

ZPPP jest największą organizacją przemysłu piwnego w Polsce, skupiającą wiodących producentów piwa w Polsce. Polska jest czwartym rynkiem piwnym w Europie ze sprzedażą ponad 35 mln hl. Na stanowisku Prezesa Zarządu ZPPP Browary Polskie Christopher Barrow zastępuje Macieja Rybickiego.

[skyday-attachments-and-galleries id=”70″ lang=”pl”]

image_pdfimage_print