Maciej Rybicki prezesem zarządu ZPPP Browary Polskie

Opublikowano: 14 października 2008

[skyday-main-image id=”31″]
[skyday-excerpt]

Przed rozpoczęciem pracy w Royal Unibrew Polska w 2007 roku, był Dyrektorem ds. Operacyjnych i Członkiem Zarządu w spółce Opoczno S.A. Wcześniej przez 12 lat był związany z firmą Avon Polska, gdzie pracował na różnych stanowiskach operacyjnych i kierowniczych.

Na stanowisku prezesa zarządu ZPPP Browary Polskie Maciej Rybicki zastąpił Marcina Piróga.

[/skyday-excerpt]

W październiku Maciej Rybicki objął stanowisko prezesa zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce ? Browary Polskie. Pełni również funkcję Dyrektora Generalnego i Samodzielnego Prokurenta Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie jest organizacją, która skupia największych producentów piwa w Polsce, tworzących ponad 90% rynku. Reprezentuje członków w relacjach z administracją rządową i samorządową, organizacjami społecznymi oraz związkami zawodowymi działającymi w przemyśle piwowarskim. W swoje zadania statutowe Związek ma także wpisane prowadzenie działalności ukierunkowanej na propagowanie odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu oraz podejmowanie i wspieranie inicjatyw edukacyjnych w tym zakresie.

Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego jest członkiem europejskiej organizacji The Brewers of Europe (Browary Europejskie), która zrzesza stowarzyszenia branżowe z 23 krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii, Szwajcarii i Turcji.

Jako członek Brewers of Europe, Związek Pracodawców Browary Polskie jest aktywnym uczestnikiem stworzonego przez Komisję Europejską w czerwcu 2007 roku Forum Alkohol i Zdrowie, będącym platformą współpracy i dialogu pomiędzy producentami, organizacjami rządowymi i pozarządowymi na arenie europejskiej.

Royal Unibrew A/S jest drugą co do wielkości grupą w branży piwnej oraz największym eksporterem piwa w Skandynawii. Od 1998 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Kopenhadze. W skład Grupy Royal Unibrew wchodzi 13 browarów oraz jedna firma produkująca napoje. W Danii Grupa posiada 3 browary: Albani, Ceres i Faxe, na Litwie jest właścicielem marki Kalnapilis, a na Łotwie – Lacplesa oraz rozlewni napojów Cido. W Polsce posiada 100% udziałów w browarach Koszalin, Jędrzejów oraz Łomża, z głównymi markami piw regionalnych: Łomża, Brok, Strzelec, Rybnicki oraz dostępnymi w sieciach handlowych w całym kraju duńskim piwem Faxe i piwem smakowym Cooler.

Dodatkowych informacji udzielają:

Danuta Gut
Tel. (022) 850 91 14
e-mail: dgut@browary-polskie.pl

Małgorzata Marzewska
GSM: 0-602 311 466
e-mail: marzewska@mcconsult­ants.pl

Sylwia Samborska
GSM: 0-728 397 225
e-mail: samborska@mcconsult­ants.pl

[skyday-attachments-and-galleries id=”31″ lang=”pl”]

image_pdfimage_print