1

Zmiany w Zarządzie ZPPP Browary Polskie

[skyday-main-image id=”72″]
[skyday-excerpt]

Jacek Pastuszka i Beata Pawłowska weszli w skład Zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce ? Browary Polskie. Będą pełnić funkcje Wiceprezesów Zarządu. Jacek Pastuszka reprezentuje Carlsberg Polska.S.A., zasiada na stanowisku Prezesa Zarządu. Beata Pawłowska w maju 2009 roku objęła stanowisko Dyrektora Generalnego Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

[/skyday-excerpt]

Cieszę się, witając w Zarządzie osoby o dużym doświadczeniu i autorytecie. Jestem przekonana, że „świeża krew” we władzach umożliwi intensyfikację działań Związku i pozwoli jeszcze skuteczniej budować wokół całego przemysłu piwowarskiego przychylne otoczenie. – powiedziała Danuta Gut, Dyrektor Związku Browary Polskie.

Jacek Pastuszka

Karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku w firmie Procter & Gamble, która w tym czasie wchodziła na polski rynek. Od roku 1996 pracował w Procter & Gamble w Stanach Zjednoczonych, a w 1999 roku stanął na czele zespołu, zajmującego się rozwojem biznesu pomiędzy P&G i Tesco w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Azji. Od 2001 był dyrektorem handlowym na Polskę i kraje bałtyckie w firmie Danone, gdzie zarządzał sprzedażą we wszystkich kanałach dystrybucji. W lutym 2005 roku dołączył do światowego lidera ubezpieczeniowego, AIG Inc., gdzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Amplico AIG Life w Polsce. Funkcję prezesa Carlsberg Polska objął w styczniu 2009 roku.

Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Beata Pawłowska

Od maja 2009 objęła stanowisko Dyrektora Generalnego Royal Unibrew Polska Sp. z o.o. Doświadczenie na rynku produktów szybkozbywalnych w Polsce zdobywała w takich firmach, jak Procter & Gamble czy Coca-Cola Polska lub Hoop gdzie zajmowała stanowiska Dyrektora Generalnego. Była także Dyrektorem Zarządzającym i Członkiem Zarządu MTV Network oraz pracowała w International Paper Klucze, obejmując początkowo stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu, a następnie stanowisko Dyrektora Generalnego. Stworzyła w Polsce od podstaw między innymi takie marki, jak: Velvet, Kropla Beskidu, Lift, Hoop Cola. Beata Pawłowska ukończyła Wydział Zarządzania warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

ZPPP jest największą organizacją przemysłu piwnego w Polsce, skupiającą wiodących producentów piwa w Polsce. Polska jest trzecim rynkiem piwnym w Europie ze sprzedażą ponad 35 mln hl.

W skład Zarządu wchodzi przedstawiciel każdego członka Związku.

 

[skyday-attachments-and-galleries id=”72″ lang=”pl”]