O branży

Baw się przyjemnie, pij odpowiedzialnie- Browary Polskie na Coolturalnym Festiwalu Piwa

Opublikowano: 25 maja 2012

We wtorek 18 maja na placu przy Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej odbyła się kolejna studencka impreza, wspierana przez Browary Polskie: Coolturalny Festiwal Piwa ? Chwyć Piwo Chmielone na Euro Szalone! Podczas gdy brać studencka poznawała różne rodzaje piwa i historię jego produkcji, Związek promował ideę ?Nigdy nie jeżdżę po alkoholu? i Klub DRIvera, zgodnie z zasadą, że przyjemne może być również pożyteczne i dobrą zabawę warto połączyć z edukacją.

Coolturalny Festiwal Piwa już po raz drugi zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Chemików KOLLAPS, wspierane przez władze Politechniki Łódzkiej. Przez 3 godziny studenci Politechniki mogli oglądać stoiska producentów złotego trunku i degustować wybrane rodzaje piw. Na terenie imprezy prezentowało się kilka browarów, w tym członkowie Browarów Polskich, browary regionalne i restauracyjne.

W namiocie Klubu DRIvera każdy chętny mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy samochodem. Pod okiem animatorów studenci odbywali rajd w wersji standardowej i w alko goglach ? okularach zniekształcających widzenie tak, jak robi to alkohol. Młodzi kierowcy schodząc z symulatora przyznawali zaskoczeni, że prowadzenie auta przy problemach z koncentracją i widzeniem jest znacznie trudniejsze, niż sądzili. Prawie 100% z nich powodowało wypadek już w pierwszej minucie jazdy w alko goglach.

Imprezę zwieńczył konkurs na plakat edukacyjny pod hasłem ?Piłeś ? nie jedź?. Jury, w którym wraz z władzami wydziału zasiadła dyrektor biura zarządu ZPPP Browary Polskie Danuta Gut, wybrało 2 najciekawsze plakaty i nagrodziło laureatów gadżetami elektronicznymi, ufundowanymi przez rektora Politechniki Łódzkiej.

image_pdfimage_print