Do pobrania

Infografika – polska branża piwowarska 2021

Przedstawiamy infografikę ukazującą polską branżę piwowarską w trzech aspektach: znaczenie gospodarcze, opodatkowanie i trendy konsumenckie.

Czytaj więcej

Infografika – butelka zwrotna

Przedstawiamy infografikę na temat butelki zwrotnej, opakowania najbardziej przyjaznego środowisku. Zanim trafi do recyklingu, butelka może krążyć w obiegu średnio 20 razy. Branża piwowarska jako jedyny sektor przemysłu w Polsce powszechnie korzysta z tej możliwości.

Czytaj więcej

Raport Związku Przedsiębiorców i Pracodawców: Branża piwowarska i sektory powiązane wobec pandemii COVID-19

Raport wskazuje na najważniejsze problemy, z jakimi w dobie pandemii koronawirusa zmaga się przemysł piwowarski oraz wszystkie sektory zaangażowane w produkcję i sprzedaż piwa w Polsce. Raport został przygotowany pod auspicjami Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie we współpracy z reprezentantami browarów regionalnych i rzemieślniczych.

Czytaj więcej

Infografika – polska branża piwowarska 2020

Przedstawiamy infografikę ukazującą polską branżę piwowarską w trzech aspektach: znaczenie gospodarcze, opodatkowanie i trendy konsumenckie.

Czytaj więcej

Broszura jublieuszowa – 20 lat ZPPP Browary Polskie

Z okazji 20 lat istnienia Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie prezentujemy przegląd 20 najważniejszych inicjatyw podejmowanych przez Związek w minionych dwóch dekadach. Dotyczą one takich obszarów jak społeczna odpowiedzialność, współpraca z różnymi podmiotami i członkostwo w organizacjach, rozwój kultury piwnej w Polsce, czy wpływ branży piwnej na gospodarkę i otoczenie.

Czytaj więcej

Raport wpływu

Raport ukazuje rolę ekonomiczną, jaką branża piwowarska odgrywa w polskiej gospodarce, a także w jaki sposób wpływa na rozwój gospodarek lokalnych w obszarach: ekonomicznym, społecznym i środowiskowym oraz realizuje cele Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 1

Rodzina - spółka z nieograniczoną odpowiedzialnością
Ekspertki programu, dr Aleksandra Piotrowska i Odeta Moro rozmawiają, na czym polega odpowiedzialność rodzica i bycie konsekwentnym. Z odcinka dowiemy się również, jak uczyć odpowiedzialności dziecko – za co już powinien, a za co nie musi być jeszcze odpowiedzialny nastolatek

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 2

Rodzina bez granic?
W tym odcinku dowiemy się, dlaczego warto wyznaczać dzieciom granice. Dr Aleksandra Piotrowska i Odeta Moro rozmawiają o różnych sposobach reagowania na niedozwolone sytuacje. Radzą, jakich zwrotów używać, by nie wywołać buntu nastolatka.

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 3

Rodzina daje przykład
Z rozmowy ekspertek dowiemy się, dlaczego najlepiej wychowywać przez własny przykład, czy rzeczywiście dzieci chcą robić wszystko odwrotnie niż rodzice, jakie szkody może wyrządzić zły przykład i czy dobry przykład naprawdę działa.

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 4

Rodzicielski autorytet - przeżytek czy nowa moda?
Dr Aleksandra Piotrowska i Odeta Moro wyjaśniają, co to znaczy rodzicielski autorytet. Słuchacze dowiedzą się, na czym budować własny autorytet a co jest przeciwskuteczne. Może okazać się, że gdy przegapimy właściwy moment, na budowanie autorytetu jest już za późno.

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 5

Nastolatek - poznaj by zrozumieć
Jak to się stało, że nasze dziecko ze słodkiego bobaska zmieniło się w zbuntowanego nastolatka? Ekspertki opowiadają, na jakie trudności powinniśmy być przygotowani i z czego one wynikają i czy zawsze muszą występować. Dowiemy się, co dla nastoletniego wieku jest normalne, a co powinno budzić nasz niepokój.

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 6

Trudne z nastolatkiem rozmowy
Ekspertki doradzają, czego unikać w relacji z nastoletnim dzieckiem. Wskazują, jakie błędy najczęściej popełniamy i o czym należy pamiętać, aby zwiększyć szanse na porozumienie z wchodzącym w dorosłość człowiekiem.

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 7

Toast przy rodzinnym stole - kiedy to niewskazane?
Alkohol towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Jeśli jest obecny w życiu naszej rodziny, których sytuacji powinniśmy unikać w obecności dziecka. Ekspertki programu podpowiadają, jak rozmawiać z dzieckiem o piciu alkoholu przez dorosłych członków rodziny i znajomych.

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 8

Ziomki, typy, skład - czyli rówieśnicy w życiu nastolatka
Odeta Moro i dr Aleksandra Piotrowska podpowiadają, jak zaakceptować fakt, że dla dorastających dzieci rówieśnicy są ważniejsi niż rodzice. Dowiemy się, jakie funkcje pełni grupa rówieśnicza i jak postępować w przypadku podejrzenia jej negatywnego wpływu na dziecko.

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 9

Czy on sobie chlapnął? Co zrobić, gdy nastolatek sięga po alkohol?
Czy wiemy, jak reagować, kiedy nastolatek wraca do domu pod wpływem alkoholu? Kiedy podjąć rozmowę, jak ją prowadzić, a czego nie robić w żadnym wypadku? Na wszystkie te pytania odpowiadają ekspertki programu, Odeta Moro i dr Aleksandra Piotrowska.

Czytaj więcej

Podcast programu „W rodzinie siła!” – odcinek 10

"Zajęte nie wchodzić" - O buncie nastolatka
Czy każdy nastolatek się buntuje? W jaki sposób rodzice mogą radzić sobie z frustracją i złością, która jest pochodną buntu, awantur i napięć, które pojawiają się w domu? Chyba żaden rodzic nie do końca wie, jak poradzić sobie z buntem nastolatka. Z poradami spieszą Odeta Moro i dr Aleksandra Piotrowska.

Czytaj więcej