Program „W rodzinie siła!”

10 lipca 2020

Podcasty dla rodziców „Rodzic 10/10”

Prezentujemy 10 odcinków podcastów „Rodzic 10/10". Liczbą 10 nawiązujemy do oceny przyznawanej za jakieś osiągniecie oraz takiej samej liczby zasad Dekalogu Odpowiedzialnego Rodzica. W każdym z odcinków ekspertki programu, Odeta Moro i dr Aleksandra Piotrowska, rozmawiają na jeden z ważnych tematów, wokół których koncentruje się program, nawiązując do problemów, z którymi borykają się rodzice nastolatków.

Czytaj więcej
24 września 2018

Solidarność Spożywców rusza z programem W RODZINIE SIŁA!

„Solidarność” Przemysłu Spożywczego rozpoczyna działania edukacyjne w ramach programu W RODZINIE SIŁA! To akcja mająca wspierać rodziców w ochronie niepełnoletnich przed dostępem do alkoholu i przedwczesną inicjacją alkoholową. Organizatorzy zachęcają dorosłych do dawania dobrego przykładu odpowiedzialnych zachowań wobec alkoholu. W tym celu stworzyli Dekalog Odpowiedzialnego Rodzica – zbiór zasad pomagających uniknąć zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego picia napojów z procentami. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj więcej
13 czerwca 2018

NSZZ „Solidarność” Przemysłu Spożywczego promuje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu

W trakcie II Kongresu Pracowników Branży Piwowarskiej, który odbył się 7 czerwca w Warszawie, Mirosław Nowicki, Przewodniczący Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” ogłosił realizację programu „W rodzinie siła!”. Jego celem jest edukacja członków Związku oraz ich rodzin na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, doradzenie rodzinom w jaki sposób chronić nieletnich i przeciwdziałać ich przedwczesnej inicjacji alkoholowej.

Czytaj więcej