Wydarzenia

17 lutego 2021

Konferencja prasowa „Pandemia nie sprzyja branży piwowarskiej”.

Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego podsumował rok 2020 na rynku piwa.

Czytaj więcej
18 października 2019

Od przyszłości piwa po piwo przyszłości – perspektywy rozwoju branży piwowarskiej

11 czerwca 2019 r. odbył się w Warszawie III Kongres Pracowników Branży Piwowarskiej. Głównymi tematami Kongresu były przyszłość branży piwowarskiej w obliczu wyzwań klimatycznych oraz wpływ rozwiązań regulacyjnych i trendów konsumenckich na rynek piwa w Polsce i w Europie.

Czytaj więcej
25 lipca 2018

Przyszłość branży piwowarskiej w kontekście wyzwań społecznych i ekonomicznych

7 czerwca 2018 r. w Warszawie odbył się II Kongres Pracowników Branży Piwowarskiej. Główne tematy Kongresu to wpływ branży piwowarskiej na polską gospodarkę oraz przyszłość tej gałęzi przemysłu w kontekście stojących przed nią wyzwań ekonomicznych i społecznych.

Czytaj więcej
14 września 2017

Branża piwowarska potrzebuje stabilnego prawa, by móc się dalej rozwijać

Zachowanie stabilnego otoczenia regulacyjnego jest kluczowe dla dalszego rozwoju przemysłu piwowarskiego w Polsce i utrzymania miejsc pracy w sektorze - to główny postulat, który wybrzmiał podczas Kongresu Pracowników Branży Piwowarskiej, zorganizowanego 13 września w Ministerstwie Rozwoju przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie i Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich przy udziale partnera społecznego NSZZ „Solidarność” Przemysłu Spożywczego.

Czytaj więcej
16 marca 2017

Piwo w gospodarce i trendach konsumenckich. Podsumowanie 2016 roku

2 proc. – o tyle urósł w minionym roku rodzimy rynek piwa. Słabnie zainteresowanie piwami mocnymi, Polacy coraz częściej sięgają po piwa bezalkoholowe. Królem rynku jest nadal lager kupowany najczęściej w lokalnych sklepach, dla których piwo jest jednym z podstawowych źródeł dochodu.     

Czytaj więcej
20 października 2016

Polskie piwo – bez kompleksów i z perspektywami. Polski Kongres Browarniczy okazją do podsumowania minionego ćwierćwiecza w branży piwowarskiej

Ponad 200 gości zgromadził Polski Kongres Browarniczy odbywający się w Warszawie w dniach 17-18 października 2016 r. Wydarzenie objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju poświęcone było między innymi prezentacji przemian, jakich doświadczyła branża piwowarska w ciągu ostatnich 25 lat, a także nakreśleniu perspektyw i wyzwań stojących przed producentami złocistego trunku. Zwieńczeniem dwudniowego spotkania browarników, współorganizowanego przez Browary Regionalne Jakubiak, Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich i Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie, była uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród Piwne Pozytywy oraz ogłoszeniem wyników profesjonalnego konkursu piw Good Beer 2016. 

Czytaj więcej
18 września 2016

O piwie nad Odrą. Wrocław gospodarzem tegorocznego Sympozjum European Brewery Convention (EBC)

Ponad 100 naukowców i technologów piwowarstwa z całego świata od wczoraj obraduje we Wrocławiu w ramach tegorocznego Sympozjum organizowanego przez Europejską Konwencję Piwa. Tematem odbywającego się po raz pierwszy w Polsce wydarzenia są nowoczesne technologie w produkcji brzeczki.

Czytaj więcej
9 lipca 2016

Nastolatki a alkohol. Konferencja prasowa poświęcona przedstawieniu wyników najnowszego badania CBOS

Nastolatki i alkohol to temat, wokół którego nie cichnie społeczna dyskusja. Dlaczego niepełnoletni sięgają po alkohol? Kto i w jaki sposób kształtuje ich stosunek do alkoholu? Wreszcie - czy można uchronić młodzież przez przedwczesnym kontaktem z alkoholem? Z próbą odpowiedzi na te pytania zmierzyli się eksperci uczestniczący w konferencji, która odbyła się 6 lipca br. w Centrum Prasowym PAP. Pretekstem do spotkania były wyniki badania „Postawy młodzieży wobec alkoholu”, zrealizowanego przez CBOS na zlecenie Związku Browary Polskie. Zaproszenie do dyskusji, poprowadzonej przez Justynę Golonko, dziennikarkę radiowej Jedynki, przyjęło troje uznanych ekspertów: dr Aleksandra Piotrowska - psycholog rozwojowy, dr Adam Kłodecki – certyfikowany terapeuta uzależnień oraz Marcin Herrmann – analityk, który prowadził badania z ramienia CBOS.

Czytaj więcej
1 kwietnia 2016

Trzeźwiej i bezpieczniej – polskie drogi coraz bardziej przyjazne użytkownikom

Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku pijani kierowcy spowodowali o 15 proc. mniej wypadków, w których poszkodowanych zostało o ponad jedną szóstą (15 proc.) mniej osób niż w roku 2014. Prowadzący pod wpływem alkoholu odpowiadali za co 17 wypadek z winy kierującego (5,8 proc.), stanowiąc mniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze niż kierowcy nieprzestrzegający pierwszeństwa przejazdu, niedostosowujący prędkości do panujących warunków czy zachowujący się nieprawidłowo wobec pieszych uczestników ruchu.

Czytaj więcej
17 marca 2016

Konferencja wynikowa ZPPP

Miniony rok w ocenie piwowarów, trendy i perspektywy branży w nadchodzących latach, rola poszczególnych kanałów sprzedaży w dystrybucji piwa oraz znaczenie sektora piwowarskiego dla gospodarki – to główne tematy konferencji, która odbyła się 10 marca br. w siedzibie Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. 

Czytaj więcej
18 lutego 2016

Kampania „W ciąży nie piję alkoholu” na konferencji naukowej w Szczyrku

Kampania „W ciąży nie piję alkoholu” jako przykład dobrych praktyk w obszarze przeciwdziałania spożywaniu alkoholu przez kobiety w ciąży – 8. Konferencja Naukowa „Young Women w ginekologii, endokrynologii, psychiatrii i prawie”

Czytaj więcej
23 września 2015

Branża piwowarska po raz trzeci przyznała nagrody Piwne Pozytywy

18 września, w Światowym Dniu Odpowiedzialności Branży Piwowarskiej, na Zamku Królewskim w Warszawie Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego już po raz trzeci wręczył nagrody Piwne Pozytywy. Tegoroczna edycja gali zgromadziła blisko 100 wyjątkowych osób reprezentujących różne dziedziny życia społecznego. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili m.in. przedstawiciele parlamentu, agend rządowych, środowiska medycznego, instytucji publicznych, stowarzyszeń  producenckich i organizacji pozarządowych. 

Czytaj więcej
16 lipca 2015

Mur(al)em za trzeźwością

Początek sezonu urlopowego to dobry moment, by wszystkim ruszającym w drogę przypomnieć, że oprócz przepisów drogowych każdego kierowcę obowiązuje odpowiedzialna postawa oraz bezwzględna  trzeźwość za kółkiem. Hasła te stały się punktem wyjścia dla kampanii muralowej, którą przygotował Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. 

Czytaj więcej
10 czerwca 2015

Konferencja inaugurująca V edycję kampanii „Pozory mylą, dowód nie”

9 czerwca w siedzibie Komendy Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kolejną, piątą już edycję kampanii „Pozory mylą, dowód nie”. Przedstawiono na niej nowe, uniwersalne, nieodpłatne narzędzie szkoleniowe dla sprzedawców – internetową platformę „Odpowiedzialny Sprzedawca"

Czytaj więcej
9 października 2014

Prezentacja kultury piwnej na Zamku Królewskim. Relacja z gali Piwne Pozytywy 2014

Piwne Pozytywy 2014 – nagrody polskiej branży piwowarskiej, zostały przyznane 7 października na Zamku Królewskim w Warszawie. Tegoroczna edycja gali, której inicjatorem i gospodarzem jest Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie - zgromadziła niemal 100 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele Sejmu i Senatu, agend rządowych, środowiska medycznego, instytucji publicznych, organizacji producenckich oraz pracowników browarów.

Czytaj więcej
9 września 2014

Światowy Dzień FAS w Sejmie

9 września w Sejmie, z okazji obchodów Światowego Dnia FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy), odbyła się z inicjatywy Podkomisji stałej do spraw zdrowia publicznego konferencja „FAS jako problem zdrowia publicznego. Wyzwania dla polityki zdrowotnej i społecznej”. Wśród osób biorących udział w spotkaniu znaleźli się między innymi przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, PARPA, organizacji pozarządowych działających w obszarze macierzyństwa oraz przemysłu alkoholowego.

Czytaj więcej
22 maja 2014

Otwarcie Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Rzetelna i kompleksowa baza danych o zdarzeniach drogowych jest podstawą do identyfikacji głównych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego. To także punkt wyjścia do planowania działań prewencyjnych mających na celu ograniczenie liczby wypadków oraz ich skutków.

Czytaj więcej
30 października 2013

Weekend kultury piwa w Łodzi – Relacja z Offbeer – Łódzkiego Festiwalu Piwa

2 puby, 2 dni i 20 nalewaków. Tak w wielkim skrócie można podsumować pierwszy Łódzki Festiwal Piwa „Offbeer”. Organizatorami wydarzenia było Towarzystwo Promocji Kultury Piwa "Bractwo Piwne", Klub Miłośników Piwowarstwa Ericpol oraz, co ważniejsze, dwa konkurujące ze sobą na co dzień łódzkie puby – Piwoteka Narodowa i The Eclipse Inn. To ewidentny dowód na to, że piwo łączy!

Czytaj więcej
25 października 2013

Branża piwowarska zaprezentowała bogactwo kultury piwnej Relacja z gali Piwne Pozytywy 2013

69 marek piwa, 12 stylów piwnych, grono ekspertów oraz znakomitych osobistości w jednym miejscu – gala Piwnych Pozytywów 2013 za nami. Pomysłodawca wydarzenia – Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie, skupiający liderów rynku – Carlsberg Polska, Grupę Żywiec, Kompanię Piwowarską w ten sposób prezentuje bogactwo kultury złotego trunku!

Czytaj więcej
9 października 2013

Znamy największe drogowe absurdy w Polsce

Ponad 70 zdjęć przedstawiających niewłaściwe oznakowanie polskich dróg zostało zgłoszonych w ramach akcji „Stop! Drogowy Absurd”. Akcja prowadzona była przez dwa miesiące wśród liczącej blisko 30 tysięcy osób internetowej społeczności odpowiedzialnych kierowców Klubu DRIvera na Facebooku. Projekt, zorganizowany przy współpracy poseł Beaty Bublewicz i Związku Browary Polskie, objęty został patronatem Dekady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Czytaj więcej
11 września 2013

„W ciąży nie piję alkoholu” – obchody Światowego Dnia FAS w Warszawie

9 września, w Światowy Dzień FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy), w Warszawie odbył się briefing prasowy poświęcony zagrożeniom związanym ze spożywaniem alkoholu przez kobiety w ciąży. Podczas debaty, w której obok przedstawicieli fundacji, środowiska medycznego oraz terapeutycznego, udział wzięła aktorka Magdalena Różczka, zakomunikowana została inicjatywa branży piwowarskiej polegająca na wprowadzeniu na opakowania piwa, spotach telewizyjnych oraz materiałach reklamowych znaku „W ciąży nie piję alkoholu”.

Czytaj więcej
25 sierpnia 2013

I edycja akcji internetowej „Stop! Drogowy absurd” rozstrzygnięta

Nagrodzono autorów zdjęć przedstawiających szczególnie niebezpieczne miejsca na drogowej mapie Polski. Zgłoszenia przyjmowane były przez miesiąc w ramach wakacyjnej akcji „Stop! Drogowy absurd” – wspólnego projektu poseł Beaty Bublewicz i Klubu DRIvera - internetowej społeczności odpowiedzialnych kierowców na Facebooku. Akcja objęta została patronatem Dekady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 

Czytaj więcej
25 lipca 2013

Startuje wakacyjna akcja pod patronatem poseł Beaty Bublewicz i Dekady BRD

25 lipca - w Dniu Bezpiecznego Kierowcy - została zainaugurowana wakacyjna akcja „Stop! Drogowy absurd”. Projekt, będący wspólną inicjatywą poseł Beaty Bublewicz i internetowej społeczności odpowiedzialnych kierowców Klubu DRIvera, ma na celu wskazanie na polskich drogach miejsc szczególnie niebezpiecznych na drogowej mapie Polski, które wymagają zmiany oznakowania lub wprowadzenia innych elementów infrastruktury.

Czytaj więcej
12 lipca 2013

Prezydent RP podpisał nową Ustawę o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi

W dniu 8 lipca br. Bronisław Komorowski, Prezydent RP podpisał nową Ustawę o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Ustawa wejdzie w życie w dniu 1 stycznia 2014r.

Czytaj więcej
21 czerwca 2013

„Pozory mylą, dowód nie” wśród najbardziej efektywnych kampanii na świecie

Ogólnopolski program edukacyjny „Pozory mylą, dowód nie” jako jedna z dwóch polskich kampanii został zaliczony do najciekawszych i najbardziej efektywnych światowych inicjatyw społecznych. Wyboru dokonało jury złożone z czołowych specjalistów w zakresie kampanii społecznych w USA, działające w ramach międzynarodowego projektu Creative for Good. Wszystkie wyróżnione kampanie ogłoszone zostaną 21 czerwca podczas uroczystości Cannes Lions. 

Czytaj więcej
18 czerwca 2013

W Żywcu wybrano najlepsze piwo 2013 roku

Warszawa, 18.06.2013 r. Jak co roku od prawie 20 lat w trzeci weekend czerwca odbyło się największe w Polsce  święto piwowarów i kultury picia piwa - Festiwal Birofilia. Do Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu przyjechało ponad 5 tysięcy miłośników piwa, piwowarów domowych, rzemieślników, przemysłowych kolekcjonerów kapsli, butelek, puszek i podkładek i mistrzów piwowarstwa. Na dwa dni festiwalu Żywiec stał się ponownie europejską stolicą piwa.

Czytaj więcej
3 czerwca 2013

Browary Polskie coolturalnie warzą piwo z łódzkimi studentami

27 i 28 maja na terenie Politechniki Łódzkiej odbyła się III edycja Coolturalnego Festiwalu Piwa – imprezy, której głównym celem jest promowanie bogatej kultury piwa oraz propagowanie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Realizację tych celów po raz drugi wsparł Związek Browary Polskie, który poprzez obecnych na wydarzeniu animatorów Klubu DRIvera promował hasło „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

Czytaj więcej
14 maja 2013

Browary Polskie na pikniku promującym bezpieczeństwo pieszych

W sobotę 11 maja na warszawskim Bemowie odbyła się impreza plenerowa będąca zwieńczeniem obchodów Drugiego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ przypadającego w dniach 6-12 maja 2013 br. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów było bezpieczeństwo pieszych, jako niechronionych, a więc szczególnie zagrożonych użytkowników drogi. Organizatorzy imprezy wraz z partnerami, wśród których był także Związek Browary Polskie, przygotowali dla uczestników wiele atrakcji mających zwrócić ich uwagę na ten aspekt wspólnego bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj więcej
8 maja 2013

ZAPRASZAMY NA RODZINNY PIKNIK DOTYCZĄCY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

W ramach Drugiego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, przypadającego w dniach 6-12 maja 2013 r., zaplanowano cykl wydarzeń związanych z tematyką bezpieczeństwa na drogach, skupionych wokół motywu przewodniego, którym jest bezpieczeństwo pieszych.

Czytaj więcej
30 kwietnia 2013

Dzielnica Wola edukuje swoich sprzedawców wspólnie z Browarami Polskimi

26 kwietnia w Ośrodku Kultury Żeromskiego odbyło się seminarium dla sprzedawców napojów alkoholowych. Głównym celem organizowanego już po raz czwarty przez Urząd Dzielnicy Wola spotkania było przedstawienie przedsiębiorcom obowiązujących zasad i wymogów dotyczących sprzedaży napojów alkoholowych, a także przybliżenie problemu, jakim jest sprzedaż alkoholu osobom niepełnoletnim. W organizację seminarium, tak jak w przypadku  jego poprzedniej edycji, włączył się Związek Browary Polskie.  

Czytaj więcej
19 marca 2013

Browary Polskie partnerem konferencji Emerging Europe 2013 w Szkole Głównej Handlowej

W dniach 13-15 marca 2013 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się konferencja Emerging Europe. Browary Polskie były partnerem strategicznym tego wydarzenia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów. 

Czytaj więcej
25 stycznia 2013

Nagrodzono najbardziej Odpowiedzialne Gminy w Polsce. Finał kampanii edukacyjnej Pozory mylą, dowód nie 2012

Wybrano 10 gmin najbardziej zaangażowanych w ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim w swoim regionie. Liderzy dobrych praktyk zostali uhonorowani tytułem Odpowiedzialnej Gminy 2012 na spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki 24 stycznia. 

Czytaj więcej
22 sierpnia 2012

Relacja z Chmielaków Krasnostawskich

W ostatni weekend (17-19 sierpnia) w Krasnymstawie odbyło się 42 święto piwa, chmielarzy i wszystkich, którzy uwielbiają ten złocisty trunek. Chmielaki to również konkurs piw, jak i sesja chmielarska, czyli spotkanie przedstawicieli plantatorów, browarów, władz oraz środowiska naukowego. Tegoroczna sesja była wyjątkowo istotna, gdyż przedstawiciele browarów potwierdzili zwiększający się udział polskiego chmielu w polskim piwie. Udział chmielu z polskich upraw w 2013 roku wyniesie 75%, aby w 2016 osiągnąć 95%.

Czytaj więcej
25 lipca 2012

Piknik rodzinny z okazji Święta Policji

W niedzielę, 22 lipca na warszawskim stadionie Agrykola odbył się piknik rodzinny z okazji Święta Policji. W obchody zaangażował się również ZPPP Browary Polskie, promując podczas imprezy  ideę „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, Klub DRIvera oraz kampanię edukacyjną „Pozory mylą, dowód nie”, której partnerem jest Komenda Główna Policji.

Czytaj więcej
28 maja 2012

Browary Polskie współorganizatorem III Seminarium dla przedsiębiorców z Woli

15 maja w Ośrodku Kultury im. Stefana Żeromskiego przy ul. Obozowej 85 odbyło się III Seminarium dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Woli.

Czytaj więcej
25 maja 2012

Baw się przyjemnie, pij odpowiedzialnie- Browary Polskie na Coolturalnym Festiwalu Piwa

We wtorek 18 maja na placu przy Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej odbyła się kolejna studencka impreza, wspierana przez Browary Polskie: Coolturalny Festiwal Piwa ? Chwyć Piwo Chmielone na Euro Szalone! Podczas gdy brać studencka poznawała różne rodzaje piwa i historię jego produkcji, Związek promował ideę ?Nigdy nie jeżdżę po alkoholu? i Klub DRIvera, zgodnie z zasadą, że przyjemne może być również pożyteczne i dobrą zabawę warto połączyć z edukacją.

Czytaj więcej
21 maja 2012

BrawURowo i odpowiedzialnie ? Browary Polskie na Juwenaliach

Podczas tegorocznych Juwenaliów Krakowskich dużym zainteresowaniem studentów cieszyło się BrawURowe Warzenie. Impreza była adresowana do wszystkich piwoszy chcących wzbogacić swoja wiedzę na temat złocistego trunku, a także nauczyć się, jak go samodzielnie przygotować. Partnerem imprezy były Browary Polskie, które wspierają tradycję warzenia piwa, promując jednocześnie postawę odpowiedzialnego picia wśród młodych ludzi. Wydarzenie miało miejsce 16 maja na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego.

Czytaj więcej
15 lutego 2012

Rozmawiajcie zanim zaczną pić. Branża piwowarska z programem dla rodziców

Trwają ostatnie tygodnie ferii. W poniedziałek zimową przerwę od zajęć rozpoczęło kilkadziesiąt tysięcy uczniów z pięciu ostatnich województw. Część z nich spędzi ją w domowym zaciszu, inni pojadą na różnego typu obozy i wycieczki. Niezależnie od pomysłu na czas wolny, obie grupy są niemal jednakowo narażone na pokusy, jakie niesie chwilowe wyrwanie się spod wychowawczej kontroli. Tej zimy przedwczesną inicjację alkoholową przejdą kolejne tysiące nastolatków. Polskie prawo mówi wyraźnie: alkohol tylko dla pełnoletnich. Producenci piwa dodają: rozmawiajmy o nim z dziećmi.

Czytaj więcej
17 maja 2011

Festiwal Birofilia 17-18 czerwca 2011 r. w Żywcu.

Już za półtora miesiąca największe święto piwa - Festiwal Birofilia. Ponad 3500 osób, dla których piwo nie jest obojętne przyjedzie z całej Europy do Żywca, aby dzielić się swoją piwną pasją, degustować i poznawać. Wszyscy będą świadkami wyboru najlepszego piwa w Polsce - Grand Championa Birofilia 2011.

Czytaj więcej
17 maja 2011

Studenci Uniwersytetu Rolniczego uwarzą piwo na żywo!

BrawURrowe Warzenie to hasło imprezy organizowanej przez studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pod patronatem ZPPP Browary Polskie z okazji rozpoczynających się Juvenaliów. Pokaz warzenia piwo na żywo, na wolnym powietrzu odbędzie się 18 maja o godz. 15 przed Klubem Arka na terenie Kampusu UR.

Czytaj więcej
13 maja 2011

Browary Polskie wzięły udział w inauguracji Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Wczoraj na terenie Sejmu RP została zainaugurowana Dekada Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego proklamowana przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym celem działań Dekady na najbliższe lata jest ustabilizowanie, a docelowo zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków na polskich drogach. W działania Dekady związane m.in. z zachowaniem trzeźwości w ruchu drogowym bardzo aktywnie włączyły się Browary Polskie.

Czytaj więcej
17 marca 2011

O piwie w kuchni, czyli Menedżer Technologii Smaku – nowy kierunek studiów podyplomowych na Politechnice Łódzkiej

Jak smakować piwo, od słodu do piwa czy analiza sensoryczna piwa - takie m.in. zagadnienia poznawać będą słuchacze nowego kierunku studiów podyplomowych. - Menedżer Technologii Smaku - otwartego w lutym na Politechnice Łódzkiej.

Czytaj więcej
11 marca 2011

Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce Browary Polskie ma nowego Wiceprezesa

Nowy Wiceprezes Związku Browary Polskie branżę alkoholową poznał kierując jako Dyrektor Generalny belgijskim i holenderskim oddziałem Diageo. Był Szefem Marketingu Guinnessa w Wielkiej Brytanii i Dyrektorem Generalnym ds. Importu w SABMiller Europe. Jego doświadczenia zawodowe obejmują również pracę w firmach Procter & Gamble, PepsiCo. i Pizza Hut, w których zajmował kierownicze stanowiska związane z marketingiem. Haigh zastąpił na stanowisku Pawła Sudoła.

Czytaj więcej
1 lutego 2011

ZPPP Browary Polskie ma communication managera

Poprzednio Piekarz związany był przez sześć lat z firmą PKN Orlen, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał także w Ministerstwie Finansów, gdzie pracował jako szef Biura Prasowego oraz Radca Ministra odpowiedzialny za komunikację m.in. integracji sektora finansowego. Był także PR Managerem PTE i Norwich Union oraz Dyrektorem w Expander.pl Dawid Piekarz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu.

Czytaj więcej
20 stycznia 2011

Europejskie Partnerstwo Przeciw Jeździe po Alkoholu – Edukacja, Zaangażowanie, Egzekwowanie

To tytuł konferencji zorganizowanej 3 grudnia 2010 roku przez Belgijski Instytut Bezpieczeństwa Drogowego oraz The Brewers of Europe.

Czytaj więcej
Pokaż więcej Pokaż mniej