O branży

BrawURowo i odpowiedzialnie ? Browary Polskie na Juwenaliach

Opublikowano: 21 maja 2012

Podczas tegorocznych Juwenaliów Krakowskich dużym zainteresowaniem studentów cieszyło się BrawURowe Warzenie. Impreza była adresowana do wszystkich piwoszy chcących wzbogacić swoja wiedzę na temat złocistego trunku, a także nauczyć się, jak go samodzielnie przygotować. Partnerem imprezy były Browary Polskie, które wspierają tradycję warzenia piwa, promując jednocześnie postawę odpowiedzialnego picia wśród młodych ludzi. Wydarzenie miało miejsce 16 maja na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego.

Zamierzeniem członków Koła Naukowego Promil, które organizowało BrawURowe Warzenie, było  przedstawienie procesu warzenia piwa w sposób profesjonalny i zgodny z zaleceniami specjalistów w tej dziedzinie, ale jednocześnie przystępny dla każdego amatora piwa. Zgodnie z tym założeniem, poza wysłuchaniem  krótkich wykładów na temat technologii wytwarzania piwa, uczestnicy mieli niepowtarzalną możliwość aktywnego uczestnictwa w efektywnych pokazach warzenia złotego trunku.

 Swobodną atmosferę studenckiego święta podkreślały konkursy wiedzy o piwie, podczas których można było wygrać gadżety przydatne podczas domowej produkcji piwa. Elementem zabawy były także akcje animacyjne zorganizowane przez Klub DRIvera ? inicjatywę Browarów Polskich prowadzoną w ramach programu ?Nigdy nie jeżdżę po alkoholu?. Uczestnicy BrawURowego Warzenia byli zachęcani przez członków Klubu do przetestowania na sobie alkogogli. Dzięki temu interaktywnemu narzędziu, studenci mogli zobaczyć, jak alkohol zmienia percepcję i zdolności psychomotoryczne człowieka. Studenci, którzy założyli alkogogle próbowali swoich sił w symulatorze jazdy. Większość z nich była zaskoczona tym, jak wielkiemu ograniczeniu uległy ich umiejętności związane z prowadzeniem samochodu.

 Popularność BrawURowego Warzenia i atrakcji przygotowanych przez członków Klubu DRIvera, świadczą o potrzebie organizowania podobnych akcji, które łączą zabawę z tak ważnymi społecznie kwestiami, jak przeciwdziałanie prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu. W tym celu Browary Polskie założyły także Klub DRIvera, do którego można dołączyć na fecebooku.

image_pdfimage_print