O branży

Piknik rodzinny z okazji Święta Policji

Opublikowano: 25 lipca 2012

W niedzielę, 22 lipca na warszawskim stadionie Agrykola odbył się piknik rodzinny z okazji Święta Policji. W obchody zaangażował się również ZPPP Browary Polskie, promując podczas imprezy  ideę „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, Klub DRIvera oraz kampanię edukacyjną „Pozory mylą, dowód nie”, której partnerem jest Komenda Główna Policji.

Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych gości. Odwiedzający mogli m.in. podziwiać sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennych działaniach, policyjne auta i motocykle, pokazy tresury psów, patrolu konnego, a także występy policyjnej orkiestry.

Wśród tak licznych aktywności, nie mogło zabraknąć aspektu edukacyjnego. W namiocie Biura Prewencji Komendy Głównej Policji odbywały się animacje w ramach Klubu DRIvera – inicjatywy promującej rozważne i odpowiedzialne spożywanie alkoholu, a także dystrybuowano materiały edukacyjne kampanii „Pozory mylą, dowód nie”, której celem jest ograniczanie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Odwiedzający namiot mogli ponadto spróbować sił w roli kierowcy na specjalnie przygotowanym symulatorze samochodowym. Dzięki alko goglom, uczestnicy mieli okazję przekonać się jak wygląda  „świat” widziany oczami osoby będącej po spożyciu alkoholu i czym może się skończyć w takiej sytuacji nierozważne siadanie za kierownicą. Większość osób, które skorzystały z alko gogli nie tylko powodowała wypadek, już w pierwszych chwilach jazdy na symulatorze, ale miała również problem z koordynacją podstawowych ruchów, które uniemożliwiały uściśniecie ręki drugiej osobie czy „przybicie piątki”.

Zarówno cała impreza, jak i animacje Klubu DRIvera cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Wszystkim policjantom gratulujemy niezwykle udanego wydarzenia i życzymy wielu sukcesów w codziennej pracy.

image_pdfimage_print