O branży

Weekend kultury piwa w Łodzi – Relacja z Offbeer – Łódzkiego Festiwalu Piwa

Opublikowano: 30 października 2013

2 puby, 2 dni i 20 nalewaków. Tak w wielkim skrócie można podsumować pierwszy Łódzki Festiwal Piwa „Offbeer”. Organizatorami wydarzenia było Towarzystwo Promocji Kultury Piwa „Bractwo Piwne”, Klub Miłośników Piwowarstwa Ericpol oraz, co ważniejsze, dwa konkurujące ze sobą na co dzień łódzkie puby – Piwoteka Narodowa i The Eclipse Inn. To ewidentny dowód na to, że piwo łączy!

Konkursy, warsztaty, wykłady – 30 przystanków programu 

Podczas dwóch dni Festiwalu (26 i 27 października) uczestnicy wydarzenia mieli okazję przekonać się, że piwo to trunek, który łączy ludzi i przełamuje bariery. Udział w imprezie był całkowicie bezpłatny, wyjątek stanowiły jedynie warsztaty sensoryczne dla piwowarów domowych oraz wycieczki śladem łódzkich browarów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy zadbali, aby zgromadzeni goście nie tylko dowiedzieli się o historii browarnictwa w swoim regionie, ale co ważniejsze spróbowali  dobrego piwa w dobrym towarzystwie. Towarzystwo w tym wypadku stanowili zarówno przedstawiciele browarów, eksperci, historycy, jak i zwykli smakosze, chcący poszerzyć swoje piwne horyzonty.

 

Odpowiedzialność

Ważnym elementem programu Łódzkiego Festiwalu Piwa była promocja odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Przy wsparciu animatorów z Klubu DRIvera, którzy reprezentowali Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce, umożliwili gościom sprawdzenie, jaki wpływ na organizm ma niewielka nawet ilość alkoholu. Pomogły w tym alkogogle oraz gry zręcznościowe, dzięki którym uczestnicy Festiwalu mieli okazję przekonać się, jak w wielkim stopniu alkohol pogarsza kluczowe dla kierowców zdolności psychomotoryczne. Wszyscy uczestnicy Festiwalu zachęcani byli także do dołączenia do internetowej społeczności odpowiedzialnych kierowców na Facebooku www.facebook.com/klubdrivera.

image_pdfimage_print