O branży

Browary Polskie partnerem konferencji Emerging Europe 2013 w Szkole Głównej Handlowej

Opublikowano: 19 marca 2013

W dniach 13-15 marca 2013 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się konferencja Emerging Europe. Browary Polskie były partnerem strategicznym tego wydarzenia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów.

Emerging Europe 2013 było 9. edycją międzynarodowej konferencji o tematyce inwestowania oraz sytuacji ekonomicznej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to początek długofalowej współpracy ze środowiskiem akademickim.

Z uwagi na ostatni kryzys gospodarczy i obecną sytuację na rynkach finansowych edycja ta była  poświęcona tematyce błędów w przepisach, a także sektora bankowego w obliczu kryzysu zaufania do instytucji finansowych. Liczne wykłady oraz analizy konkretnych przypadków pozwoliły uczestnikom zrozumieć czynniki, które leżą u podstaw dzisiejszego kryzysu na rynkach finansowych, jak również dowiedzieć się czegoś na temat możliwości  krajów rozwijających się – takich, jak Polska.

Wśród prelegentów konferencji znalazły się najbardziej wpływowe osoby związane z polską gospodarką, m.in.  Witold Orłowski – główny doradca PwC, Wiesław Rozłucki – współzałożyciel Giełdy Papierów Wartościowych oraz doradca w banku inwestycyjnym Rotschild, Ryszard Petru – partner w PwC oraz prezes Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Piotr Chudzik – dyrektor zarządzający na Europę Centralną Banku Nomura, Sławomir Sikora – prezes zarządu Banku Handlowego w Warszawie SA  oraz Członek Zarządu Związku Banków Polskich, a także Wojciech Sobieraj – prezes i twórca Alior Banku.

Konferencja odbyła się w dniach 13-15 marca 2013 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i zgromadziła ponad 2000 słuchaczy z SGH, UW, SGGW, Akademii Leona Koźmińskiego oraz studentów z zagranicy.

image_pdfimage_print