O branży

I edycja akcji internetowej „Stop! Drogowy absurd” rozstrzygnięta

Opublikowano: 25 sierpnia 2013

Nagrodzono autorów zdjęć przedstawiających szczególnie niebezpieczne miejsca na drogowej mapie Polski. Zgłoszenia przyjmowane były przez miesiąc w ramach wakacyjnej akcji „Stop! Drogowy absurd” – wspólnego projektu poseł Beaty Bublewicz i Klubu DRIvera – internetowej społeczności odpowiedzialnych kierowców na Facebooku. Akcja objęta została patronatem Dekady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 

Akcja „Stop! Drogowy absurd” prowadzona jest na profilu Klub Drivera na Fecebooku, będącym inicjatywą Związku Browary Polskie, prowadzonym w celu promocji idei „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Cała internetowa społeczność odpowiedzialnych kierowców zaproszona została do zgłaszania miejsc na polskich drogach, które, ich zdaniem, wymagają zmiany oznakowania lub wprowadzenia innych elementów infrastruktury.

W pierwszej edycji akcji, która trwała od 25 lipca do 24 sierpnia, internauci zgłosili niemal 40 „drogowych absurdów” zlokalizowanych na terenie całej Polski. Każda osoba, która wzięła udział w akcji, zostanie nagrodzona, a zgłoszenie najbardziej popularne wśród Internautów, które zdobyło wśród nich największą ilość głosów, nagrodzone zostanie nawigacją samochodową. Autor zgłoszenia, które ocenione zostało przez eksperta Marka Wierzchowskiego, jako najbardziej zasadne z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, nagrodzony zostanie kursem doskonalenia techniki jazdy w Szkole Jazdy Renault.

Wciąż można się przyłączyć do akcji „Stop! Drogowy absurd” – właśnie trwa jej druga edycja, która zakończy się 25 września. Poza nagrodami, analogicznymi do tych, które przyznane zostały w pierwszej odsłonie akcji, elementem zachęcającym do udziału w niej jest świadomość bezpośredniego wpływu na codzienną polską rzeczywistość drogową.

Dołączyć do akcji „Stop! Drogowy absurd” można poprzez profil Klub Drivera na Fecebooku

https://www.facebook.com/klubdrivera

wyniki I edycji akcji:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=569635659738329&set=a.137518329616733.13893.111284068906826&type=1&theater

image_pdfimage_print