O branży

Browary Polskie współorganizatorem III Seminarium dla przedsiębiorców z Woli

Opublikowano: 28 maja 2012

15 maja w Ośrodku Kultury im. Stefana Żeromskiego przy ul. Obozowej 85 odbyło się III Seminarium dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Woli.

Wydarzenie skierowane do osób posiadających zezwolenia na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych organizowane jest raz w roku z inicjatywy Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń dla Dzielnicy Wola. Współorganizatorem ostatniej edycji był Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie, który przygotowuje właśnie kampanię edukacyjną „Pozory mylą, dowód nie”, skierowaną między innymi do sprzedawców alkoholu. Podczas seminarium Danuta Gut, dyrektor biura zarządu Związku oraz przedstawicielki biura prasowego kampanii zaprezentowały wyniki jej poprzednich odsłon i zachęciły władze Dzielnicy Wola do aktywnego włączenia się w działania inicjowane przez Związek w 2012 roku.

Seminarium dla przedsiębiorców to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa w stołecznym samorządzie. Wychodzi naprzeciw potrzebom sprzedawców, którzy niejednokrotnie sami zgłaszają urzędnikom chęć edukacji w zakresie prawa związanego ze sprzedażą alkoholu, które – zwłaszcza w obszarze zezwoleń alkoholowych – często ulega zmianom. W wydarzeniu 15 maja wzięło udział ponad 120 osób. Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji.

Zgromadzonych powitał zastępca burmistrza Urzędu m. st. Warszawy Dzielnicy Wola Marek Sitarski. Oprócz prezentacji Związku Browary Polskie oraz informacji ze strony Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola, w programie znalazły się również prelekcje specjalistów Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (rozpoznawanie banknotów i banderol) oraz wystąpienie przedstawiciela Sekretariatu ds. Euro 2012, informujące o funkcjonowaniu stref kibica i prawach do transmisji meczów w punktach sprzedaży.

image_pdfimage_print