O branży

Dyskusja panelowa nad wnioskami ujętymi w raporcie „Polityka prewencyjna wobec nietrzeźwych kierowców w Polsce w latach 2006-2013”

Opublikowano: 6 lutego 2015

Dnia 4 lutego 2015roku, w siedzibie Państwowej Agencji Prasowej w Warszawie odbyła się dyskusja nad wnioskami ujętymi w raporcie „Polityka prewencyjna wobec nietrzeźwych kierowców w Polsce w latach 2006-2013”, opracowanym przez Instytut Transportu Samochodowego.  Skrót raportu znajduje się w załączonym pliku.

Dyskusję prowadziła redaktor Justyna Golonko z Programu 1 Polskiego Radia. Wśród prelegentów znaleźli się:

  • Dr hab. Marcin Ślęzak – dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego
  • Autorka raportu – Ilona Buttler – Instytut Transportu Samochodowego
  • Andrzej Markowki – psycholog ruchu drogowego
  • Podinsp. Artur Zawadzki – Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji
  • Mariusz Wasiak – Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji
  • Andrzej Grzegorczyk – Wiceprezes Zarządu Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego

Organizatorami i gospodarzami spotkania były instytucje skupione w nieformalnej koalicji na rzecz walki z problemem nietrzeźwych kierowców: Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, Polska Izba Motoryzacji, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie, Stowarzyszenie Polska Wódka oraz Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.

Obok nich na konferencji reprezentowane były między innymi: Parlamentarny Zespołu ds. BRD, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Samochodowego oraz media.

image_pdfimage_print