O branży

Inicjatywa „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa

Opublikowano: 7 maja 2015

3 dni, 300 nalewaków, z ponad 130 browarów i ponad 50 000 miłośników piwa. Tak w wielkim skrócie można opisać 6. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, który od lat utrzymuje miano największego festiwalu piwnego w Polsce. Nieodłącznym elementem wydarzeń promujących różnorodność stylów piwnych i kulturę piwną jest edukacja w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Dlatego na uczestników tegorocznej edycji Festiwalu czekały między innymi stoiska kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz „Pozory mylą, dowód nie”, przy których promowano odpowiedzialną konsumpcję i sprzedaż alkoholu.

Różnorodność

 Podczas trzech dni Festiwalu (1, 2 i 3 maja) każdy z uczestników miał szansę przekonać się, że piwo to trunek wszechstronny, z jedyną w swoim rodzaju kulturą. Organizator – Wrocławskie Centrum Kultury „Zamek” – zadbał o to, aby zgromadzeni goście nie tylko dowiedzieli się o historii browarnictwa, sposobie warzenia i degustacji piwa, ale co ważniejsze poznali różnorodność stylów piwnych i spędzili majówkę w dobrym towarzystwie: profesjonalnych znawców rzemiosła i innych smakoszy.

Odpowiedzialność

Do programu tegorocznej edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa włączona została edukacja w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, która stanowi nieodłączny element promocji kultury piwnej. Nie mogło więc zabraknąć we Wrocławiu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie, ze stanowiskiem promującym kampanie „Pozory mylą, dowód nie” oraz „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Na wszystkich odwiedzających stoisko czekały naklejki na szybę samochodu z hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz inne gadżety promujące odpowiedzialną konsumpcję. Za pomocą alkogogli, festiwalowicze mieli okazję sprawdzić, jaki wpływ na organizm ma niewielka nawet ilość alkoholu i w jak wielkim stopniu pogarsza on kluczowe dla kierowców zdolności psychomotoryczne. Wszyscy zachęcani byli także do dołączenia do internetowej społeczności odpowiedzialnych kierowców na Facebooku: www.facebook.com/klubdrivera.

image_pdfimage_print