O branży

The Brewers of Europe wybierają nowego Prezesa

Opublikowano: 26 listopada 2012

W dniu 23 listopada The Brewers of Europe powołały Demetrio Carceller na nowego Prezesa, zastępującego Alberto da Ponte.

Demetrio Carceller, Prezes i Dyrektor S.A. Damm oraz Corporación Damm S.A. w Hiszpanii, głęboko wierzy w wyjątkową rolę, jaką branża piwowarska począwszy od małych browarów po międzynarodowe firmy o wieloletniej tradycji i lokalnych korzeniach, mają do odegrania w europejskim dziedzictwie społeczno-ekonomicznym i kulturowym.

Jako kluczowy składnik krajowej gospodarki, przynoszący około 5,9 miliarda Euro i tworzący około 222000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy, branża piwowarska i piwna w Hiszpanii także przyczynia się do europejskiego dziedzictwa o śródziemnomorskich wzorcach konsumpcyjnych charakteryzujących się umiarkowanym spożyciem, konsumpcją w większym gronie oraz łączeniem piwa z posiłkiem.

Zapewniając Delegatów Browarów z 28. krajów europejskich o zaangażowaniu w kontynuację osiągnięć swojego poprzednika, p. Carceller powiedział: “Wizja The Brewers of Europe tworzenia przyjaznego piwu, inteligentnego i opłacalnego środowiska biznesowego w UE jest nie tylko szlachetna, ale także bardzo konkretna. Kontynuując dzieło mojego poprzednika będę się starał zapewnić europejskiej branży piwowarskiej i jej wyjątkowej mieszance przedsiębiorstw o różnych rozmiarach możliwość dynamicznego i aktywnego udziału w obecnej batalii w i o Europę.”

Gratulując mu nominacji, jego poprzednik Alberto da Ponte, wybrany niedawno na Prezesa RTP – Rádio e Televisão de Portugal, powiedział: “Zostawiam The Brewers of Europe w dobrych rękach. Demetrio Carceller kieruje jednym z największych browarów w Hiszpanii i ma niezbędną europejską wizję, optymizm I pragmatyzm do tego, by przewodzić The Brewers of Europe w czasach obecnego globalnego I gospodarczego zamętu”.

“Wszyscy, w tym także browary, mamy do odegrania rolę w budowaniu prosperity i dobrobytu”, dodał p. Carceller.

Pobierz

Zdjęcie p. Demetrio Carceller

Czy wiesz, że…

  • Piwo warzone jest we wszystkich 27 Państwach Członkowskich UE
  • W UE istnieje ponad 3500 browarów
  • W Europie jest około 40000 różnych piw
  • Istnieje około 130 różnych rodzajów piwa
  • Piwo jest źródłem ponad 50 mld € przychodu rocznie do budżetów krajowych
  • Piwo generuje ponad 2 miliony miejsc pracy w UE
image_pdfimage_print